Grzybica penisa – co to, jak ją wyleczyć?

Grzybica penisa, czyli inaczej drożdżakowe zapalenie błon śluzowych w okolicach intymnych dla większości facetów jest sprawą krępującą i rzadko składnia ich do wizyty u lekarza. Jest to błąd, gdyż nie zawsze domowymi sposobami da się wyleczyć taką infekcję w 100%. Objawów grzybiczych penisa nie należy lekceważyć, gdyż mogą przyczynić się one do wystąpienia innych chorób np. cukrzycy. Ze względów anatomicznych u mężczyzny wystąpienie grzybicy nie jest takie łatwe oraz częste jak u kobiet. 

Grzybica penisa kiedy może dojść do zakażenia?

Grzybice penisa mogą wywoływać następujące czynniki:

Przyjmowanie antybiotyków np. kortykosteroidów, leków immunosupresyjnych

Choroby związane z obniżeniem odporności np. nowotwory, AIDS

Gdy trudno jest nam wyleczyć, pozbyć się grzybicy oznacza, że może być to początek cukrzycy. 

Grzybica penisa objawy 

Uporczywe swędzenie i bóle penisa

Czerwone plamy na prąciu, które przyczynią się do pojawienia gródek oraz pęcherzyków 

Stulejka, która występuje przy przewlekłej i nawrotnej kandydozie

Pieczenie podczas oddawania moczu

Przyczyny grzybicy 

Poza podstawowymi czynnikami, czyli stresem, nadużywaniem leków oraz niewłaściwą dietą jest kilka innych przyczyn powstawania grzybicy u mężczyzn. 

Zobacz również: Jak dbać o higienę penisa. Jak utrzymać prącie w czystości- tips and tricks.

Na rozwój zakażenia penisa może wpływać także branie sterydów oraz stosowanie środków plemnikobójczych, uczulenie na lateks, nadwaga. Największymi i najgorszymi przyczynami zakażenia są jednak atak drożdżaka oraz stosunek z zarażoną partnerką.   

Atak drożdżaka 

Główną przyczyną jest grzyb występujący w organizmie człowieka. Jest on niegroźny do momentu aż zacznie zawodzić system immunologiczny. Kiedy organizm jest poddany terapii lekowej lub zmaga się z poważną chorobą to właśnie może wtedy dojść do ataku drożdżaka. Grzyb szybko zakleszcza się w miejscach wilgotnych oraz ciepłych.

Stosunek seksualny z zarażoną osobą     

Jeśli partner lub partnerka są zakażeni to do przeniesienia grzyba na drugą osobę może dojść podczas stosunku seksualnego dlatego od razu po rozpoznaniu infekcji należy zaprzestać kontaktów seksualnych. 

Leczenie grzybicy   

Kuracja trwa od kilku do kilkunastu tygodni, a jej skuteczność to 90%. W przypadku gdy zaniedbamy leczenie grzybicy możemy doprowadzić do bezpłodności lub tak zwanego przerostu gruczołu prostaty. Gdy dojdzie do pojawienia się stulejki nasz stosunek z partnerką  jest niewykonalny.

Zobacz również: Grzybica penisa- czyli lepiej zapobiegać niż leczyć. Porady dla osób z grzybicą penisa.

Powinniśmy w tym wypadku udać się z partnerką na wizytę do ginekologa, a samą kuracje przeprowadzić za pomocą specjalnych leków takich jak np. Penigen nie zwalcza on bezpośrednio grzyba, ale stosując go poprawimy nie tylko jakość odbywanego stosunku tym samym odczuwając przyjemność, ale także możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek zakażenia. Powinniśmy także uważać na tak zwane medyczne podróbki, czyli środki, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku takich jak Penisize XL, Penirium, Member XXL i Penigun.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *